Naujienos

„Kelvista“ už 1,15 mln. Eur vykdys Ignalinos AE atliekyno statybos techninę priežiÅ«rą

 

 
  

VÄ® Ignalinos atominė elektrinė (IAE) radioaktyviųjų atliekų paviršinio atliekyno statybos techninę priežiÅ«rą ir FIDIC (Tarptautinės konsultuojančių inžinierių federacijos) inžinieriaus paslaugas teiks UAB „Kelprojektas“ dukterinė  įmonė UAB „Kelvista“.

UAB „Kelvista“ pagrindinės veiklos sritys yra statybų techninė priežiÅ«ra, FIDIC inžinieriaus paslaugos ir projektų valdymas. Didelė patirtis, aukšta inžinierių ir ekspertų-konsultantų kvalifikacija, techninė konsultacija statybos ir darbų priežiÅ«ros bei statybos projektų valdymo srityse – tai, ką įmonė gali pasiÅ«lyti savo klientams ir partneriams.

Šis projektas tai ne tik vienas didžiausių „Kelvista“ laimėtų viešÅ³jų pirkimų per visą įmonės istoriją, tačiau ir didelė atsakomybė, o tuo pačiu – ir galimybė įmonei parodyti savo profesionalumą suvaldant tokį didžiulį ir svarbų visos šalies mastu projektą.

Projektą kuruos „Kelvista“ vyr. inžinierius Gintautas Staskevičius.

„Šio projekto komandą sudarys jaunas, energingas (tačiau jau pasižymėjęs kituose dideliuose sėkmingai įvykdytuose projektuose) ir itin perspektyvus Pastatų ir statinių skyriaus vadovas Andrius Pleška, kuriam padės naujasis kolega, didelę patirtį turintis projektų valdyme – Jurgis Gelčys. Komanda pasiruošusi šiam dideliam projektui ir tikime, kad puikiai panaudos savo kompetencijas projekto iššÅ«kiams“, – sako Gintautas Staskevičius.

Esminiai projekto rodikliai

Visas projektas bus įgyvendintas per maždaug 7 metus, o laiko ir sumanymo atžvilgiu skirstomas į 3 pagrindinius etapus: konsultavimas dėl rangovų parinkimo; rangos darbų atlikimas; defektų šalinimo laikotarpis. Šis atliekynas, kuris priskiriamas 3 saugos klasei, yra branduolinės energetikos objektas (BEO), skirtas supakuoti trumpaamžes mažo ir vidutinio aktyvumo radioaktyviąsias atliekas (B ir C klasės). Radioaktyvios atliekos bus patalpintos ir užbetonuotos spec. konteineriuose, kurie bus dedami į specialiai tam tikslui suprojektuotus atliekyno rÅ«sius, kurie bus užbetonuojami po 3 grupes. Sukuriama reikalinga infrastruktÅ«ra.

Šio atliekyno statyba yra bÅ«tina sąlyga, siekiant įgyvendinti IAE eksploatavimo nutraukimo veiklą ir užtikrinti saugų radioaktyviųjų atliekų galutinį sutvarkymą ir saugojimą.

Planuojama, kad Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas atliekynas IAE teritorijoje bus pradėtas eksploatuoti 2024 m.